Lewandowski o powrocie do Polski: Praca trenera zawsze mnie pociągała

Piłka nożna

Przed meczem Korona Kielce - Zagłębie Lubin, rozgrywanym w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski wypowiedział się trener gości - Mariusz Lewandowski. Szkoleniowiec odniósł się między innymi do decyzji o powrocie do Polski.

Maciej Turski: Pierwsza poważna przygoda na ławce trenerskiej. Ciężko przejmuje się tak naprawdę posadę po Piotrze Stokowcu, który na ławce trenerskiej w Zagłębiu Lublin spędził aż 146 spotkań.

 

Mariusz Lewandowski: Zobaczymy czy ciężko. Na pewno Piotrek zrobił kapitalną pracę w Zagłębiu, bardzo długo pracował, prowadził ten zespół, zrobił od podstaw bardzo dużo dobrego dla klubu, także chwała mu i na pewno wielkie dzięki za to, co zawodnicy od niego otrzymali, a na pewno nauczyli się bardzo dużo.

M.T.: Co pana skłoniło do powrotu do Polski, bo wiemy, że w ciepłych krajach temperatura nieco wyższa niż dzisiaj w Kielcach.

M.L.: Miałem na pewno troszkę dłuższy okres bez piłki, uczyłem się na tych kursach trenerskich i później bardzo mnie ciągnął powrót do piłki, także mam nadzieję, że będę mógł przekazać zawodnikom swoje doświadczenie. Zobaczymy jak to będzie wszystko wyglądać, funkcjonować.

 

Całość rozmowy z Mariuszem Lewandowskim w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, no, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze