Piłka nożna

MŚ 2018: Kiedy jest losowanie grup?

Na razie nie jest o nich aż tak głośno, choć wielu z nich już dało się poznać jako wielkie talenty. W przyszłorocznych mistrzostwach świata mogą być jednak wiodącymi postaciami w swoich reprezentacjach, gdy gwiazdy będą zmęczone po trudach całego sezonu klubowego. Według portalu goal.com ta osiemnastka piłkarzy będzie błyszczeć w czerwcu przyszłego roku w Rosji:

 

Luan (Brazylia, 24 lata)
Henry Onyekuru (Nigeria, 20 lat)
Rodrigo Bentancur (Urugwaj, 20 lat)
Aleksandr Gołowin (Rosja, 21 lat)
Julian Brandt (Niemcy, 21 lat)
Giovani Lo Celso (Argentyna, 20 lat)
Leander Dendoncker (Belgia, 22 lata)
Arkadiusz Milik (Polska, 23 lata)
Edwin Cardona (Kolumbia, 24 lata)
Hirving Lozano (Meksyk, 22 lata)
Michael Murillo (Panama, 21 lat)
Pione Sisto (Dania, 22 lata)
Ludwig Augustinsson (Szwecja, 23 lata)
Kahraba (Egipt, 23 lata)
Ismaïla Sarr (Senegal, 19 lat)
Sardar Azmun (Iran, 22 lata)
Sofyan Amrabat (Maroko, 21 lat)
Hwang Hee-chan (Korea Południowa, 21 lat)

 

W zestawieniu stworzonym przez prestiżowy portal goal.com brakuje między innymi piłkarzy z krajów słynących z dobrego szkolenia, m. in. Anglii, Francji czy Hiszpanii. Znaleźli się za to przedstawiciele takich nacji, jak Maroko, Egipt czy Panama, która debiutuje na mundialu. Nas może cieszyć obecność Arkadiusza Milika, który jednak najpierw musi wyleczyć kontuzję i przejść caly proces rehabilitacji po zerwaniu więzadła.

 

- Wiele obiecywano sobie po Arkadiuszu Miliku, kiedy został namaszczony na następcę Gonzalo Higuaina w Napoli. Kupiony za 35 milionów euro Polak, na razie nie spełnił oczekiwań ze względu na serię niefortunnych kontuzji. 23-latek ponownie wypadł z kadry Napoli na mecze Serie A i reprezentacji Polski na decydujące mecze eliminacji, ale jego rekord 12 goli w 36 meczach kadry jest fenomenalny - możemy przeczytać na goal.com.

 

Oby nadzieje, jakie wiążą z Polakiem zagraniczni dziennikarze, mogły się urzeczywistnić w przyszłym roku.