Piłkarze Senegalu: Nie boimy się żadnej drużyny

Piłka nożna
Piłkarze Senegalu: Nie boimy się żadnej drużyny
fot. PAP

Piłkarze reprezentacji Senegalu, z którą Polska zagra w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata 2018 w Rosji, mierzą wysoko w tym turnieju. "Nie boimy się żadnej drużyny" - podkreślił Cheikh Ndoye. Do grupy H trafiły jeszcze Kolumbia i Japonia.

"Grupa jest trudna, ale do grania. Zmierzymy się z zespołami, które dość często występowały w mistrzostwach świata. Wszystko jednak rozstrzygnie boisko, a to pokolenie (piłkarzy Senegalu - PAP) chce walczyć, aby osiągnąć jeszcze lepszy wynik niż w 2002 roku (ćwierćfinał - PAP). Uważamy, że ambicją tej grupy zawodników jest dojście do finału" - stwierdził defensywny pomocnik Cheikhou Kouyate, cytowany w agencji AFP.

 

Senegal dopiero po raz drugi w historii wystąpi w MŚ. Polska po raz ósmy, Japonia i Kolumbia po raz szósty.

 

"Nie boimy się żadnej drużyny. Na boisku na tym poziomie wszystko może się wydarzyć. Musimy być gotowi. Celem jest iść krok po krok, mecz po meczu. Z prezentowanym przez nas poziomem myślimy o tym, aby zagrać w kolejnej rundzie i zajść tak daleko, jak to możliwe" - powiedział pomocnik Cheikh Ndoye.

 

Losowanie odbyło się w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Polacy, na podstawie październikowego rankingu FIFA, znaleźli się w pierwszym, teoretycznie najsilniejszym koszyku.

 

Rosja zorganizuje piłkarski mundial po raz pierwszy. Turniej, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018. Zostanie rozegrany w 11 miastach na 12 stadionach.

 

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja - Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie odbędzie się również finał.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze