Alpejski PŚ: Sensacyjna wygrana Shiffrin w zjeździe w Lake Louise

Zimowe
Alpejski PŚ: Sensacyjna wygrana Shiffrin w zjeździe w Lake Louise
fot. PAP

Specjalistka konkurencji technicznych Mikaela Shiffrin niespodziewanie wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise. Broniąca Kryształowej Kuli Amerykanka już dzień wcześniej sprawiła niespodziankę, gdy zajęła trzecie miejsce.

To dopiero czwarty w karierze start Shiffrin w zjeździe w Pucharze Świata. Dotychczas 22-letnia zawodniczka brylowała bardziej w slalomie i gigancie, ale w tym roku próbuje swoich sił także w konkurencjach szybkościowych, bo chce w nich wystąpić w igrzyskach w Pjongczangu. Jak się okazało, radzi sobie w nich równie dobrze.

 

Dzień wcześniej Amerykanka zajęła trzecie miejsce w zjeździe, a w sobotę wygrała. To było jej 33. zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata oraz 49. podium. O 0,13 s była szybsza od Niemki Viktorii Rebensburg i o 0,17 s od Szwajcarki Michelle Gisin. Czwarta była piątkowa triumfatorka Austriaczka Cornelia Huetter.

 

Na korzyść Shiffrin przemawiał fakt, że trasa została w sobotę skrócona. "Górna część i tak była przeznaczona dla specjalistek od zjazdów. Później robiła się coraz bardziej techniczna, dlatego im bliżej mety, tym lepiej sobie radziłam. Ale to, co się dzieje, to szaleństwo" - przyznała.

 

Na 11. miejscu uplasowała się Amerykanka Lindsey Vonn, która straciła do zwyciężczyni 0,93 s. W piątek utytułowana zawodniczka, która wraca do rywalizacji po serii kontuzji, zaliczyła groźnie wyglądający upadek. Przy dużej prędkości wypadła z trasy i przeleciała przez kilka rzędów siatek bezpieczeństwa. Po kilku minutach wstała i o własnych siłach opuściła stok. Jak się okazało nic poważnego jej się nie stało.

 

W klasyfikacji generalnej cyklu Shiffrin po sześciu zawodach ma 149 punktów przewagi nad drugą Niemką Viktorią Rebensburg.

 

Zawody rozpoczęły się z 75-minutowym opóźnieniem, ponieważ w Lake Louise nie było prądu, a organizatorzy mieli kłopoty z dowiezieniem zawodniczek na stok.

 

Polki nie startowały.

 

Wyniki sobotniego zjazdu:
  
  1. Mikaela Shiffrin (USA)     1.27,55   
  2. Viktoria Rebensburg (Niemcy)  1.27,68 
  3. Michelle Gisin (Szwajcaria)  1.27,72 
  4. Cornelia Huetter (Austria)   1.27,74 
  5. Tina Weirather (Liechtenstein) 1.27,86 
  6. Stacey Cook (USA)       1.28,16 
  
  Klasyfikacja generalna Pucharu Świata (po 6 zawodach):
  
  1. Mikaela Shiffrin (USA)     465 pkt
  2. Viktoria Rebensburg (Niemcy)  316
  3. Petra Vlhova (Słowacja)    221
  4. Cornelia Hütter (Austria)   150
  5. Frida Hansdotter (Szwecja)   141
  6. Tina Weirather (Liechtenstein) 134
   . Michelle Gisin (Szwajcaria)  134
  
  Klasyfikacja zjazdu (po 2 zawodach):
  
  1. Mikaela Shiffrin (USA)     160 pkt
  2. Cornelia Huetter (Austria)   150
  3. Tina Weirather (Liechtenstein) 125
  
MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie