Gmoch: Doświadczenie Nawałki z Argentyny będzie bardzo ważne

Piłka nożna

Były selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Gmoch uważa, że reprezentacja Polski powinna wyjść z grupy na mistrzostwach świata w Rosji. – Adam Nawałka był na mistrzostwach świata w Argentynie i doświadczenie tam zdobyte będzie bardzo istotne. Naszym celem jest wyjście z grupy i w to wierzę, ale na razie skupmy się na Senegalu – twierdzi Jacek Gmoch.

Reprezentacja Polski mistrzostwa świata rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca jej rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia. Wiele osób twierdzi, że taki zestaw rywali jest bardzo niewygodny.

 

– To jest grupa globalna. Mamy rywali z całego świata. Nie jesteśmy drużyną, która stawia sobie za cel wygranie mistrzostw, jak Niemcy, Brazylia czy Argentyna. Polska to drużyna na dorobku, dlatego najważniejszy jest każdy kolejny mecz. Selekcjoner Nawałka był na mistrzostwach świata w Argentynie i doświadczenie tam zdobyte będzie bardzo istotne. Naszym celem jest wyjście z grupy, ale na razie skupmy się na Senegalu – uważa Gmoch.

 

Jeśli reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, to w 1/8 finału zmierzy się z rywalem z grupy G, w której zagrają Belgia, Anglia, Tunezja i Panama.

 

Cała rozmowa z Jackiem Gmochem do obejrzenia w załączonym materiale.

Roman Kołtoń, SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze