Pierwszy remis Legii pod wodzą Jozaka stał się faktem

Piłkarze Legii Warszawa mogą mówić o sporym szczęściu. W ostatnim sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy podopieczni Romeo Jozaka zdołali rzutem na taśmę zremisować z Sandecją Nowy Sącz 2:2. Dla legionistów jest to pierwszy remis pod wodzą nowego szkoleniowca.

Gola na wagę jednego punktu dla Legii zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Niezgoda. Przy obu bramkach dla "Bianconerich" zawinił Inaki Astiz, nie popisał się też Arkadiusz Malarz. W ostatniej akcji meczu bliski szczęścia był Maciej Dąbrowski, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Beniaminek otrząsnął się już po druzgocącej porażce z Arką Gdynia w poprzedniej kolejce (0:5), z kolei mistrzowie Polski zawodzą w lidze - po porażce z Koroną Kielce (2:3) zdołali wywieźć tylko punkt z Niecieczy, gdzie swoje mecze rozgrywa Sandecja.

Przez całe spotkanie gospodarze umiejętnie wybijali z rytmu piłkarzy z Warszawy, nie pozwalając im się rozpędzić. Legia miała spore problemy w konstruowaniu akcji, będąc skutecznie wypychaną z połowy miejscowych.

Sandecja Nowa Sącz - Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Bramki: Trochim 36, Piter-Bucko 81 - Dąbrowski 60, Niezgoda 90+2

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Płamen Kraczunow, Tomasz Brzyski - Lukas Kuban (74. Adrian Danek), Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Trochim (59. Bartłomiej Dudzic), Michal Piter-Bucko, Maciej Małkowski - Filip Piszczek (65. Grzegorz Baran).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Inaki Astiz, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk (46. Christian Pasquato), Krzysztof Mączyński (85. Armando Sadiku), Thibault Moulin, Guilherme, Kasper Hamalainen - Jarosław Niezgoda.

Żółte kartki: Kuban, Dudzic' - Dąbrowski, Guilherme
Czerwona kartka: Guilherme (74)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)