Heynckes: Brak zmiennika dla Lewandowskiego? Powiedzcie to temu, który go nie chciał

Piłka nożna
Heynckes: Brak zmiennika dla Lewandowskiego? Powiedzcie to temu, który go nie chciał
fot. PAP

Tuż po ostatnim zwycięstwie ligowym Bayernu Monachium nad ekipą Hannoveru 96 3:1 szkoleniowiec Bawarczyków, Jupp Heynckes odniósł się do komentarzy sugerujących, że w drużynie nie ma klasowego zmiennika dla Roberta Lewandowskiego. Doświadczony trener postanowił odbić piłeczkę do swojego poprzednika, Carlo Ancelottiego.

Zdaniem Heynckesa brak drugiego napastnika, który mógłby odciążyć Polaka to wina włoskiego szkoleniowca, który zrezygnował z takiego zakupu w letnim okienku transferowym. Niemiec bez wahania wskazuje palcem na tego, którego zastąpił na ławce trenerskiej Bayernu, czyli Carlo Ancelottiego.

 

- Brak zmiennika dla Lewandowskiego to błąd przy budowie drużyny? Tak, ale popełniony przez tego, który dopuścił do takiej sytuacji. Nie chciano sprowadzać do zespołu zawodnika, który mógłby pełnić taką rolę. Co można z tym zrobić? Zimowe okienko transferowe mogłoby wypełnić lukę, ale w tym okresie jest bardzo ciężko znaleźć dobrych piłkarzy, adekwatnych do naszych potrzeb, którzy byliby w stanie pomóc i zostać z nami na kilka lat. Z tego powodu uważam, że zakupy należy planować dopiero latem – powiedział trener Bayernu.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie