FIFA 18: Komputer "strollował" gracza w ostatnich minutach dogrywki! (WIDEO)

Inne
FIFA 18: Komputer "strollował" gracza w ostatnich minutach dogrywki! (WIDEO)
fot. EA Sports

Wyjątkowej próbie cierpliwości został poddany jeden z graczy FIFA 18, podczas sieciowej rozgrywki FIFA Ultimate Team. W ostatnich minutach dogrywki "sztuczna inteligencja" (SI) kontrolująca jednego z obrońców w kuriozalny sposób sprokurowała rzut karny!

Poziom rozgoryczenia gracza o nicku "Nelly" z pewnością sięgnął zenitu, ponieważ komputer spłatał mu figla w 118. minucie dogrywki, a więc na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem. Poszkodowany "streamer" prowadził w dodatku 3:2, a irracjonalne zachowanie SI umożliwiło przeciwnikowi wyrównanie rezultatu.

Sytuacja miała miejsce w polu karnym poszkodowanego, w którym kontrolowany przez komputer obrońca bezpardonowym wślizgiem "wyciął" jednego z napastników rywala. W momencie popełnienia faulu broniący się gracz nie miał w ogóle kontroli nad wspomnianym defensorem. Bezzasadny wślizg był więc wyłącznie inwencją sztucznej inteligencji, mającej w założeniu stanowić wsparcie dla człowieka.

 


- Cholera, przecież niczego nie nacisnąłem! Ja nie zrobiłem tego wślizgu, nie miałem w ogóle nad nim kontroli! - denerwował się Nelly.

W konsekwencji faulu odgwizdany został rzut karny, do którego podszedł kontrolowany przez przeciwnika Alessandro Del Piero. Legenda Juventusu F.C. i reprezentacji Włoch nie pomyliła się i stan meczu został wyrównany.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze