LSK: Efekt nowej miotły? Legionovia rozgromiła Trefl Proximę

W spotkaniu kończącym 8. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia pokonała Trefl Proximę Kraków 3:0. Mecz był debiutem Piotra Olenderka w roli trenera ekipy z Legionowa.

Siatkarki Legionovii przed tym spotkaniem zamykały tabelę LSK z dorobkiem trzech punktów, wywalczonych w meczu z Impelem Wrocław (3:1). Po słabym początku sezonu, 28 listopada 2017 władze klubu z Legionowa zadecydowały o zakończeniu współpracy z trenerem Maciejem Bartodziejskim. Zastąpił go Piotr Olenderek, który zadebiutował w tej roli właśnie w meczu z ekipą z Krakowa. Ekipa Trefl Proximy również plasowała się w dolnych rejonach ligowej stawki, z siedmioma oczkami na koncie.

Starcie Legionovii z Treflem rozpoczęło się od miażdżącej przewagi przyjezdnych (0:5, 2:8, 3:11). Wydawało się, że przy takiej różnicy krakowianki pewnie wygrają tę partię. W środkowej części seta gospodynie zaczęły jednak gonić wynik i odrobiły straty po serii czterech wygranych piłek, przy zagrywkach Pauliny Szpak (19:19). Seta zakończyła rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszły gospodynie (27:25).

Drugi set nie był już tak zacięty. Znów dobrze zaczęły przyjezdne (1:3), później jednak szczelny blok pozwolił uzyskać przewagę ekipie z Legionowa (6:4). W środkowej części gospodynie zaczęły kąsać rywalki zagrywką.  Asami popisały się Alicja Wójcik (11:8), Beata Mielczarek (14:10) i znów Wójcik (20:15). Końcówka tej partii to dominacja gospodyń, które wygrały 25:18.

Trzecią partię gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia (5:0), a w kolejnych akcjach jeszcze powiększały dystans. W pewnym momencie, po serii wygranych akcji różnica wzrosła już do dziesięciu oczek (17:7) i stało się niemal pewne, że Legionovia zamknie to starcie w trzech setach. Magdalena Damaske wywalczyła piłkę meczową (24:13), przyjezdne zdołały obronić się w trzech kolejnych akcjach, jednak skuteczny atak Małgorzaty Jasek zakończył ten mecz (25:16). MVP: Małgorzata Jasek.

Legionovia Legionowo – Trefla Proxima Kraków 3:0 (27:25, 25:18, 25:16)

Legionovia: Klaudia Alagierska, Magdalena Damaske, Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Paulina Szpak, Alicja Wójcik – Anna Korabiec (libero).
Trefl Proxima: Ewelina Brzezińska, Sarah Clement, Kinga Hatala, Justyna Łukasik, Daria Paszek, Zsuzsanna Talas – Klaudia Kulig (libero) oraz Aleksandra Budzoń, Paula Słonecka, Agnieszka Woźniak, Kinga Wysokińska.

Pozostałe mecze 8. kolejki LSK:

2017-12-02: BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:11, 25:17)
2017-12-02: Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (22:25, 21:25, 14:25)
2017-12-03: Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (24:26, 25:18, 26:24, 17:25, 9:15)
2017-12-03: Impel Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:19)
2017-12-03: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Chemik Police 1:3 (25:22, 18:25, 25:27, 21:25)
2017-12-03: Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła 3:0 (25:16, 25:21, 25:11)