MŚ w SuperEnduro: Błażusiak ma wystartować w Krakowie

Moto
MŚ w SuperEnduro: Błażusiak ma wystartować w Krakowie
fot. PAP

Jeden z najlepszych na świecie motocyklistów specjalizujących się w wyścigach ekstremalnych Tadeusz Błażusiak ma wrócić do czynnego uprawiania sportu i wziąć udział w zmaganiach MŚ w SuperEnduro w Krakowie - poinformowali organizatorzy pierwszej eliminacji w Tauron Arenie.

Zawody odbędą się 9 grudnia. SuperEnduro to motocyklowe wyścigi na torze w hali, przypominające motocrossowe, na których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody (belki, mosty, odcinki kamieniste itp.), aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

 

W nadchodzącym sezonie ma się odbyć pięć eliminacji MŚ. W każdej z nich rozgrywa się trzy, tak samo punktowane finały (jednak organizatorzy danych zawodów sumują punkty i wyłaniają najlepszych zawodników imprezy).

 

W poprzednich latach jednym z najlepszych zawodników na świecie był Błażusiak. Nowotarżanin w 2010 i 2011 r. zwyciężył w mistrzostwach światach w halowym enduro. Od 2012 r. zmieniono nazwę konkurencji na SuperEnduro, zaś "Taddy" w MŚ triumfował w latach 2012-15. W sezonie 2016/2017 wystartował tylko w jednej eliminacji, w Krakowie. Chciał w ten sposób zakończyć karierę. Tytuł najlepszego zawodnika globu zdobył Amerykanin Colton Haaker (Husqvarna)

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze