Majka: Moim celem znów będzie Tour de France

Inne
Majka: Moim celem znów będzie Tour de France
fot. PAP

Rafał Majka zadeklarował, że jego głównym celem w sezonie 2018 będzie Tour de France. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał więcej szczęścia – powiedział polski kolarz podczas prezentacji grupy Bora-Hansgrohe w niemieckim Schiltach.

- W planach mam start w dwóch wielkich wyścigach: Tour de France i Vuelta a Espana – dodał brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro.

Dla kolarza z Zegartowic mijający rok nie był tak udany jak dla Michała Kwiatkowskiego, zwycięzcy m.in. wyścigu klasycznego Mediolan-San Remo. W Tour de France Majka, dwukrotny triumfator klasyfikacji górskiej, po raz pierwszy pojechał jako lider drużyny i przygotował szczyt formy właśnie na ten wyścig, ale już po dziewiątym etapie musiał się wycofać wskutek groźnej kraksy na zjeździe z jednej z alpejskich przełęczy.

W ciągu 18 dni wykurował się na tyle, że wystartował w Tour de Pologne i wyścig przegrał o… dwie sekundy z mało znanym Belgiem Dylanem Teunsem. Jesienią Majką ścigał się jeszcze we Vuelta a Espana, triumfując na jednym z etapów.

- W tym roku prześladował mnie pech, ale czuję się dobrze i jestem pełen optymizmu przed następnym sezonem – dodał Majka.

Oprócz niego w grupie pozostają dwaj inni Polacy – Maciej Bodnar i Paweł Poljański. Największą gwiazdą niemieckiej ekipy będzie trzykrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan.

W czwartkowy wieczór kolarze zaprezentowali się publiczności w nowych koszulkach. Oprócz dominujących wcześniej na trykotach Bory czerni i bieli pojawił się nowy kolor – jasna zieleń.

Sagan jako jedyny wjechał na scenę na rowerze, oczywiście w tęczowej koszulce, którą obronił we wrześniu w Bergen.

Nie składał żadnych deklaracji, żartował i mówił o swojej nowej roli – jest ojcem.

- W domu cieszyłem się każdą chwilą, ale teraz jestem tu, bo ktoś musi pracować – powiedział.

W przyszłym tygodniu zawodnicy Bory polecą na pierwsze zgrupowanie na Majorkę, a już w styczniu niektórzy z nich, m.in. Sagan, wystartują w otwierającym sezon World Tour wyścigu Tour Down Under w Australii.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie