Skandal na meczu siatkówki! Zawodnik padł ofiarą rasizmu

Siatkówka
Skandal na meczu siatkówki! Zawodnik padł ofiarą rasizmu
fot. PAP

W meczu 1/16 finału siatkarskiego CEV Challenge Cup miało miejsce skandaliczne zdarzenie. Siatkarz francuskiego Tours VB stał się ofiarą rasistowskich gestów kibiców Olympiacosu Piraeus.

Wszystko zaczęło się już w pierwszym secie meczu. Celem obraźliwych gestów kibiców Olympiacosu stał się Nathan Wounembaina. Przy każdym kontakcie gracza Tours z piłką grupa fanów gospodarzy naśladowała małpie odgłosy.

Przy stanie 24:24 zawodnik nie wytrzymał i zwrócił się o interwencję do sędziego Milana Todorova. Bułgar nie ustosunkował się do prośby, więc Wounembaina samowolnie opuścił boisko. Arbiter za to zachowanie ukarał Kameruńczyka czerwoną kartką, która wyklucza go z gry w rewanżu za dwa tygodnie.

Zarówno klub jak i Francuska Federacja Siatkówki są przerażone zaistniałą sytuacją. W związku z tym, że grecki klub nie opublikował żadnego oficjalnego oświadczenia zrobił to właśnie francuski związek.

"W meczu CEV Challenge Cup pomiędzy Olympiacosem Piraeus a Tours VB, który był rozgrywany ostatniej nocy w Grecji, zawodnik Tours Nathan Wounembaina padł ofiarą rasizmu ze strony kibiców greckiego klubu. Sytuacja była nie do zaakceptowania i zmusiła zawodnika do samowolnego opuszczenia boiska za co arbiter ukarał go wykluczeniem. W związku z naruszeniem sportowych reguł przez które ucierpiał klub i zawodnik Francuska Federacja Siatkówki i Francuska Liga Siatkówki wszczęły procedurę odwołania się od decyzji o ukaraniu zawodnika do Komisji Dyscyplinarnej Europejskiej Federacji Siatkówki"

Po nieprzyjemnym zdarzeniu klub z Tours ustawił fotografię poszkodowanego zawodnika jako zdjęcie profilowe na wszystkich portalach społecznościowych.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie