Bundesliga: Wygrana Bayernu Monachium. Trwa kryzys Borussii Dortmund

Bayern Monachium dopisał sobie trzy punkty, wygrywając na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Robert Lewandowski wszedł z ławki rezerwowych. Kolejną porażkę poniosła Borussia Dortmund.

Lewandowski sześć poprzednich meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, grał od pierwszej do ostatniej minuty. W związku z tym trener Jupp Heynckes postanowił dać mu odpocząć.

Miejsce Polaka na szpicy zajął Thomas Mueller. Niemiec nie wpisał się jednak na listę strzelców. W rolę egzekutora wcielił się Arturo Vidal, który w 20. minucie strzelił jedynego gola w tym spotkaniu. Chilijczyk może się pochwalić znakomitą passą. Był to jego czwarty ligowy mecz z rzędu ze zdobytą bramką.

W 84. minucie Heynckes wprowadził na boisko Lewandowskiego. Pod koniec spotkania Polak dostał świetne podanie i wydawało się, że znajdzie się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety, źle przyjął piłkę...

Bayern Monachium został mistrzem jesieni. Tymczasem trwa kryzys Borussii Dortmund. Podopieczni Petera Bosza ostatnie zwycięstwo w Bundeslidze świętowali 30 września, kiedy pokonali na wyjeździe FC Augsburg 2:1. W sobotę kibice na Signal Iduna Park musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Tym razem ich ulubieńcy przegrali z Werderem Brema 1:2.

Jeśli chodzi o Polaków, to grał tylko "Lewy". Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) nie znaleźli się w kadrze meczowej swoich drużyn ze względu na problemy zdrowotne.

Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki Bundesligi:

Borussia Dortmund – Werder Brema 1:2 (0:1)

Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 8 - Maximilian Eggestein 26, Theodor Gebre Selassie 65

Borussia Moenchengladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:0)

Bramki: Christoph Kramer 24 - Jannik Vestergaard 62 (s)

Eintracht Frankfurt – Bayern Monachium 0:1 (0:1)

Bramka: Arturo Vidal 20

Hamburger SV – VfL Wolfsburg 0:0

RB Lipsk – 1.FSV Mainz 2:2 (1:1)

Bramki: Kevin Kampl 29, Timo Werner 45+3 (k) – Robin Quaison 40, Emil Berggreen 87