Niedźwiedzki: Zakończyła się pewna era

Zimowe
Niedźwiedzki: Zakończyła się pewna era
fot. Cyfrasport

Konrad Niedźwiedzki był bardzo rozczarowany po tym, jak wspólnie z kolegami nie zdołali wywalczyć kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Polacy mieli bronić brązu w biegu drużynowym wywalczonego w Soczi. "Zakończyła się pewna era" - napisał na Facebooku.

W Pjongczang wystąpi sześć najlepszych ekip Pucharu Świata, jak również dwie z najlepszymi czasami. W ostatnich zawodach w Salt Lake City, pomimo pobicia rekordu Polski sprzed czterech lat, drużynie w składzie Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka, nie udało się wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej. Biało-Czerwoni zajęli ósme miejsce z czasem 3:41.16. W klasyfikacji generalnej również zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.

 

"Dramat! Jesteśmy poza igrzyskami w biegu drużynowym! Dzisiaj zakończyła się pewna era! To był nasz ostatni występ w takim składzie i jest mi bardzo przykro, że zawiedliśmy nie tylko siebie, ale i wielu kibiców. Wszystko poświęciliśmy dla drużyny! Przygotowania do biegów indywidualnych odsunęliśmy na bok, ale to nie wystarczyło" - napisał Niedźwiedzki na Facebooku.

 

W biegu drużynowym na IO w Pjongczang wystąpią Norwegowie, Nowozelandczycy, Włosi, Koreańczycy, Japończycy i Kanadyjczycy, jak również Amerykanie i Holendrzy, którzy mieli dwa najlepsze czasy.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze