Pierwsza porażka Niedźwiedź w karierze! Pas mistrzyni Invicta FC nie dla Polki

Sporty walki
Pierwsza porażka Niedźwiedź w karierze! Pas mistrzyni Invicta FC nie dla Polki
fot. youtube

Agnieszka Niedźwiedź (10-1, 5 KO, 2 sub) na gali Invicta FC 26 w walce wieczoru mierzyła się z Jennifer Maią (15-4-1, 3 KO, 5 sub) o pas federacji w wadze muszej. W swoim pierwszym trwającym pięć rund starciu w karierze Polka okazała się jednak gorsza od Brazylijki i przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów.

Polka miała okazję nawiązać do Joanny Jędrzejczyk, która przez długi okres była w posiadaniu pasa mistrzowskiego wagi słomkowej UFC. Niedźwiedź w swojej pierwszej walce mistrzowskiej zmierzyła się z doświadczoną Brazylijką Jennifer Maią, jednak rywalka okazała się zbyt mocna.
 
To pochodząca z Kurytyby zawodniczka mocniej rozpoczęła pierwszą rundę i kontrolowała pojedynek w stójce. W końcówce tego starcia Niedźwiedź zdołała jednak przechwycić nogę rywalki i posłać ją na deski mocnym prawym. W parterze Brazylijka szukała poddania trójkątem, lecz nasza zawodniczka dobrze zepchnęła ją na siatkę i od czasu do czasu karciła pojedynczymi uderzeniami. Na samym początku drugiej rundy Polka mogła nawet zakończyć walkę przed czasem po tym, jak zasypała mistrzynię salwą ciosów, lecz ta przetrwała i mądrze sklinczowała.
 
W trzeciej rundzie Polka spróbowała sprowadzenia, dzięki któremu kontrolowała starcie przez jakiś czas. Jej rywalka broniła się próbą poddania, jednak "Kuma" zachowała czujność. Maia spychała pod siatkę, dzięki czemu zyskiwała przewagę. 29-latka rosła w siłę z każdą minutą pojedynku i zyskiwała na braku kondycji i doświadczenia Niedźwiedź w walkach mistrzowskich.
 
Do otwartej wymiany ciosów doszło w samej końcówce pojedynku, jednak Maia dotrzymała kroku rozpaczliwie atakującej Niedźwiedź. Wiele ciosów nie dochodziło juz do celu, ale więcej energii zachowała mistrzyni. Niedźwiedź przegrała wszystkie rundy 46:49, Maia wygrała więc jednogłośną decyzją arbitrów pojedynku. To pierwsza porażka Polki w karierze zawodowej, która nie zdobyła pasa mistrzowskiego wagi muszej.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze