Najlepszy mecz Ponitki w Hiszpanii! Występ zadedykował dziadkowi

Mateusz Ponitka poprowadził Iberostar Teneryfa do zwycięstwa w Katalonii nad FC Barcelona po dogrywce 93:91 w 11. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Polak rozegrał najlepszy mecz w ACB - zdobył 28 pkt, miał 10 zbiórek. To jego drugie double-double w sezonie.

24-letni reprezentant Polski miał najwyższy w kolejce indeks efektywności - 38, na co złożyły się wszystkie elementy gry.

W ciągu 29 minut trafił 9 z 11 rzutów za dwa punkty, jeden z dwóch zza linii 6,75 m i wykorzystał wszystkie przyznane mu przez sędziów siedem wolnych. Miał 10 zbiórek, dwie asysty, przechwyt i cztery straty. Był osiem razy (najwięcej w zespole) faulowany przez rywali.

Ponitka wyprowadził Teneryfę na prowadzenie 77:75 na 59 sekund przed końcem czwartej kwarty, ale do remisu i dogrywki doprowadził 37-letni Juan Carlos Navarro rzutami wolnymi. Był on najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy - uzyskał 22 pkt.

Iberostar wygrał szóste spotkanie (ma też pięć porażek) i zajmuje dziewiątą lokatę. FC Barcelona jest druga z bilansem 8-3. Prowadzi Real Madryt (10-1).

Ponitka na Twitterze zadedykował wspaniały występ zmarłemu dziadkowi.