8 lat temu zmieniło się polskie MMA! Wielki debiut Pudzianowskiego (WIDEO)

Sporty walki

11 grudnia 2009 roku wydarzyło się coś niezapomnianego. Najsilniejszy człowiek na świecie zadebiutował w MMA i już w pierwszej rundzie rozbił Marcina Najmana. Mariusz Pudzianowski przeszedł długą drogę, ale niewątpliwie miał duży udział w rozwoju mieszanych sztuk walki w Polsce.

Jego forma była sporą niespodzianką, bo przeskok z zawodów strongmanów do rywalizacji w klatce, był gigantyczny, a nawet największa siła nie gwarantowała mu sukcesu. Kibice byli jednak bardzo ciekawi jego występu, więc licznie wypełnili trybuny na warszawskim Torwarze. Rywalem Pudzianowskiego był Marcin Najman, a fani w większości byli oczywiście za najsilniejszym człowiekiem świata.

 

Pudzianowski szybko ruszył do ataku i błyskawicznie porozbijał przeciwnika: zaczął od potężnych niskich kopnięć, a wszystko zakończył ciosami w parterze. Walka na gali KSW 12 trwała zaledwie 43 sekundy i była kapitalnym otwarciem kariery w MMA. Do tej pory "Pudzian" stoczył już osiemnaście pojedynków, a aktualnie ma trzy zwycięstwa z rzędu i wielką szansą na starcie o mistrzowski pas wagi ciężkiej. Na razie jednak włodarze organizacji nie zdradzili, kiedy możemy po raz kolejny obejrzeć go w klatce.

O debiucie Pudzianowskiego postanowił wypowiedzieć się jeden z właścicieli KSW Martin Lewandowski.

- Ten debiut nieodwracalnie zmienił postrzeganie MMA w Polsce, ale również odmienił najsilniejszego człowieka świata. Dziękuję Ci Mariusz za te wszystkie lata i życzę wspaniałego zwieńczenia twojej kariery - napisał na Instagramie.Walka Pudzianowski - Najman w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze