Buchajło trenerem rugbystów Lechii Gdańsk

Inne
Buchajło trenerem rugbystów Lechii Gdańsk
fot. PAP

Jurij Buchajło został nowy trenerem rugbistów Lechii Gdańsk. Pochodzący z Ukrainy 37-letni szkoleniowiec zastąpił Pawła Lipkowskiego, który po pięciu latach zrezygnował z prowadzenia "biało-zielonych".

Buchajło pojawił się w Polsce w 2001 roku – najpierw występował w AZS AWFiS Gdańsk, trzy lata później przeniósł się do Posnanii, z którą dwa razy wywalczył brązowe medale, a w latach 2009-2013 grał w Lechii. Z "biało-zielonymi" zdobył dwa mistrzostwa Polski (2012, 2013), stawał także na drugim i trzecim stopniu podium. W ostatnim sezonie spędzonym w gdańskim zespole Buchajłę trenował Lipkowski, który po pięciu latach zrezygnował z prowadzenia drużyny.

Pod wodzą tego 39-letniego Lipkowskiego Lechia wywalczyła dwa złote, srebrny oraz brązowy medal, jednak w ostatnim sezonie uplasowała się na czwartej pozycji. Urodzony w Charkowie nowy trener "biało-zielonych" występował na pozycji nr 10, czyli jako łącznik ataku i był nie tylko reżyserem gry, ale również jednym z najskuteczniejszych zawodników w lidze. Buchajło ma za sobą także mecze w reprezentacji Polski. Ostatnio pracował w Czarnych Pruszcz Gdański oraz w Danii.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze