Piłkarze Tigres mistrzami Meksyku

Piłkarze Tigres zdobyli szósty w historii klubu tytuł mistrzów Meksyku. W rewanżowym meczu finałowym mistrzostw otwarcia (Apertura) pokonali na wyjeździe lokalnego rywala Monterrey 2:1. Trzy dni wcześniej Tigres zremisowali u siebie 1:1.

W niedzielę pierwszego gola zdobyła drużyna Monterrey - już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Kolumbijczyk Dorlan Pabon. Jeszcze przed przerwą Tigres wyszli na prowadzenie po trafieniach Chilijczyka Eduardo Vargasa (31.) i Kolumbijczyka Francisco Mezy (35.).

W drugiej połowie najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował w 83. minucie kolejny Kolumbijczyk Aviles Hurtado, nie wykorzystując rzutu karnego.

Tigres wywalczyli mistrzostwo otwarcia sezonu po raz trzeci z rzędu. W niedzielę w podstawowym składzie "Tygrysów" zagrało czterech Argentyńczyków, trzech Kolumbijczyków i tylko jeden Meksykanin.