Ibrahimovic: Guardiola jest niedojrzały

Piłka nożna
Ibrahimovic: Guardiola jest niedojrzały
fot. PAP/EPA

Derby Manchesteru już za nami, ale wciąż trwa potyczka słowna pomiędzy zainteresowanymi stronami na łamach mediów. Głos zabrał tym razem napastnik ManU, Zlatan Ibrahimovic, który odnosi się jeszcze do czasów swoich występów w FC Barcelonie, gdzie trenował pod wodzą obecnego menadżera The Citizens, Pepa Guardioli.

Nie od dziś wiadomo, że obaj panowie nie darzą się wielką sympatią. W 2009 roku Ibrahimovic trafił do Barcelony z Interu Mediolan. W stolicy Katalonii rozegrał tylko 29 spotkań, w których strzelił 16 bramek. Szwed przyznaje, że Guardiola budował drużynę przede wszystkim wokół Leo Messiego.

- Pierwsze pół roku było świetne, a potem zmienił system gry oraz taktykę, która mi nie odpowiadała. Postanowiłem z nim porozmawiać. Powiedziałem „Myślę, że poświęcasz niektórych zawodników dla jednego, Messiego”. On odpowiedział „Nie uważam, żeby tak było, ale rozumiem co masz na myśli. Zajmę się tym, to żaden problem. Rozwiążę ten problem”. Pomyślałem, że będzie dobrze – stwierdził Ibra.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. - W następnym meczu usiadłem na ławce. Nic nie powiedziałem, skupiłem się na pracy. Drugi mecz i znowu ławka. Trzeci mecz i ławka, czarty mecz to samo. Pomyślałem, że coś jest nie tak. Od tego momentu przestał się do mnie odzywać, patrzeć na mnie. Kiedy wchodziłem do pokoju, on z niego wychodził. Nie był złą osobą, ale najbardziej niedojrzałą jaką kiedykolwiek spotkałem, ponieważ mężczyzna rozwiązuje swoje problemy – wyznał Zlatan na łamach SkySports.

Obaj panowie spotkali się w niedawnych derbach Manchesteru. Lepsi okazali się goście z błękitnej części miasta, którzy wygrali na Old Trafford 2:1.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze