MKOL chce obniżenia kosztów igrzysk w Tokio

Inne
MKOL chce obniżenia kosztów igrzysk w Tokio
fot. PAP

Wiceprezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) John Coates poinformował, że trwają intensywne prace mające za zadanie obniżenie planowanych kosztów organizacji igrzysk w Tokio w 2020 roku z 14 do maksymalnie 12,5 mld dolarów.

- Oszczędności szukamy wszędzie tam, gdzie nie będzie to miało żadnego wpływu na wynik sportowy czy bezpieczeństwo uczestników zawodów. Zarówno MKOl, jak i komitet organizacyjny igrzysk znalazły wiele obszarów, gdzie redukcje wydatków są możliwe. Nowy projekt budżetu zostanie przedstawiony w lutym 2018 roku podczas posiedzenia komitetu wykonawczego MKOl w Pjongczangu - powiedział Coates na konferencji prasowej w Tokio po wizycie komisji koordynacyjnej MKOl.

Wiceprezes MKOl dodał jednak, że sprawa obniżenie budżetu nie jest prostym zadaniem.

- Jestem przekonany, że znaczące oszczędności są możliwe do uzyskania, ale przy ich planowaniu trzeba być bardzo ostrożnym. Historia pokazuje, że wszystko może się wymknąć spod kontroli, a wtedy efekt będzie przeciwny od zamierzonego - podkreślił Coates.

MKOl chce obniżenia kosztów organizacji w Tokio m.in. dlatego, aby stworzyć "dobry przykład" dla innych miast, które w przyszłości będą gotowe zorganizować zawody olimpijskie.

Igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku odbędą się w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia. 28 października minęło 1000 dni do inauguracji zmagań olimpijczyków w Tokio.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie