Copa Sudamericana: Triumf Independiente Avellaneda

Piłkarze argentyńskiego klubu Independiente Avellaneda wygrali Copa Sudamericana - Puchar Ameryki Południowej. W rewanżowym meczu finału zremisowali we wtorek w Rio de Janeiro z miejscowym Flamengo 1:1 (1:1), a tydzień wcześniej wygrali u siebie 2:1.

Wynik wtorkowego spotkania na słynnej Maracanie, na trybunach której zasiadło ponad 54 tysiące widzów, otworzył w 29. minucie napastnik gospodarzy Lucas Paqueta. Kibice brazylijskiego klubu nie cieszyli się jednak długo - siedem minut później Ezequiel Barco wykorzystał oceniony przez media jako kontrowersyjny rzut karny.

- Pokazaliśmy w trakcie całych rozgrywek, że zasługujemy na to trofeum i dziś nie było inaczej - podkreślił później Barco.

Przy okazji tego pojedynku doszło do starć między kibicami. Setki fanów Flamengo atakowało sympatyków zespołu przyjezdnych w uliczkach znajdujących się w pobliżu stadionu. Policja użyła granatów hukowych. Na nagraniach wideo widać też kibiców Independiente wykonujących w stronę miejscowych obraźliwe gesty.

Drużyna z Avellanedy po raz drugi triumfowała w Copa Sudamericana. Poprzednio miało to miejsce w 2010 roku.

Wtorkowy sukces zapewnił temu klubowi występ w kolejnej edycji Copa Libertadores, południowoamerykańskim odpowiedniku Ligi Mistrzów.

Wynik finału Copa Sudamericana:

pierwszy mecz: Independiente Avellaneda (Argentyna) - Flamengo Rio de Janeiro (Brazylia) 2:1 (1:1)

bramki: dla Independiente - Emmanuel Gigliotti (28), Maximiliano Meza (52); dla Flamengo - Rever (8)

rewanż: Flamengo Rio de Janeiro - Independiente Avellaneda 1:1 (1:1)

bramki: dla Flamengo - Lucas Paqueta (29); dla Independiente - Ezequiel Barco (36)

W dwumeczu: Independiente - Flamengo 3:2