Media: Kubica podpisał umowę z Williamsem, ale ją zerwano

Moto
Media: Kubica podpisał umowę z Williamsem, ale ją zerwano
fot. PAP

Brazylijscy dziennikarze dotarli do nowych informacji dotyczących przyszłości ekipy Williams. Twierdzą m.in., że Robert Kubica podpisał już umowę z brytyjskim teamem, ale została zerwana. W czwartek dojdzie do spotkania między Polakiem a przedstawicielami stajni.

Dziennikarze z Brazylii regularnie publikują zakulisowe informacje dotyczące Formuły 1. Wcześniej jako pierwsi informowali m.in. o tym, że Felipe Massa rozstanie się z Williamsem i ogłosi zakończenie kariery. Tym razem "Diario Motosport", jak i inne brazylijskie media żyją przyszłością Williamsa i Kubicy. Przedstawiciele tego pierwszego medium napisali w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych, że polski kierowca podpisał umowę ze stajnią z Grove, ale jest już ona nieaktualna.

 

Ostateczny brak porozumienia to według Brazylijczyków efekt "wpływu Rosjan". Chodzi o pieniądze, które stoją za głównym konkurentem Kubicy Siergiejem Sirotkinem. Według dziennikarzy są one "ponad dwukrotnie większe" niż te, z którymi do teamu chce wejść polski kierowca. Co więcej, spekuluje się, że umowa Williamsa z Kubicą mogła przestać obowiązywać już po testach najnowszego bolidu Brytyjczyków po GP Abu Zabi. Teraz, w obliczu coraz mocniejszej pozycji Sirotkina, przedstawiciele teamu mają być bardziej skłonni do podpisania kontraktu z Rosjaninem.

 

W czwartek w Grove odbędzie się spotkanie Kubicy z Williamsem. Obie strony mają w jego trakcie przedyskutować ewentualną wspólną przyszłość i podjąć ostateczną decyzję.

KJ, Polsat Sport, Diario Motosport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie