Kolejny zespół Premier League rezygnuje z wigilijnej kolacji

Piłka nożna
Kolejny zespół Premier League rezygnuje z wigilijnej kolacji
fot. PAP

Nie od dziś wiadomo, że najintensywniejszy okres dla klubów Premier League to okres świąteczno-noworoczny. Wówczas bardzo ciężko jest piłkarzom znaleźć czas, aby móc przesiadywać przy wigilijnym stole. Niedawno informowaliśmy o odwołaniu wspólnej wieczerzy przez piłkarzy Evertonu. W ślad za nimi podążyło Newcastle.

Szkoleniowiec Evertonu, Sam Allardyce podjął decyzję o odwołaniu wigilii klubowej ze względu na słabą dyspozycję jego drużyny. W ekipie Newcastle to sami piłkarze postanowili nie organizować świątecznego spotkania i poświęcić ten czas na trening, aby poprawić swoją formę w Premier League.

 

- Zawodnicy sami podjęli taką decyzję. Chcieli tym samym wysłać wyraźny sygnał, że zależy im na zespole i chcą podejść do tematu profesjonalnie. Na boisku możesz wygrać albo przegrać, ale zawsze musisz dać z siebie wszystko. Ja nie wywierałem żadnej presji. Piłkarze rozmawiali między sobą. Widzę jak ciężko pracują, toteż nie mogłem im zakazać czegokolwiek. Ich podejście jest jednak budujące. Powiedziałem im, że być może później uda się zorganizować podobne spotkanie, kiedy wyjdziemy na prostą – przyznał Benitez.

 

Zespół Newcastle dobrze rozpoczął sezon 2017/2018 w Premier League, ale od dłuższego czasu Sroki borykają się z dużym kryzysem i znajdują się tuż nad strefą spadkową, przegrywając siedem spotkań z ostatnich dziewięciu.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie