Makuszewski stawia pierwsze kroki! Udzielił też pierwszego wywiadu po operacji

Piłka nożna
Makuszewski stawia pierwsze kroki! Udzielił też pierwszego wywiadu po operacji
fot. Cyfrasport

W piątek piłkarz Lecha Poznań Maciej Makuszewski przeszedł operację kolana, a już w sobotę postawił pierwsze kroki. W klinice w Rzymie odwiedził go też prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który nie omieszkał zamieścić w internecie z tego zdarzenia krótkiego filmu.

Makuszewski kontuzji nabawił się w meczu Ekstraklasy w trakcie potyczki Lecha z Cracovią (1:0). Skrzydłowy potknął się o piłkę i skręcił staw kolanowy. W rezultacie zerwał dwa więzadła - krzyżowe przednie i poboczne strzałkowe.

 

W uznanej włoskiej klinice Villa Stuart w Rzymie odwiedził go Boniek. Jak sam żartobliwie napisał - "Maki udzielił pierwszego wywiadu po operacji".

Co ważne, reprezentant Polski stawia już po zabiegu pierwsze kroki. W sobotę wideo z Makuszewskim w roli głównej zamieścił na Twitterze przedstawiciel działu sportowego Lecha Poznań Wojciech Tabiszewski, który przebywa z piłkarzem we Włoszech.

Poważna kontuzja znacznie komplikuje sprawę wyjazdu "Makiego" na mistrzostwa świata w Rosji. Spekuluje się, że czas jego rekonwalescencji to 6-9 miesięcy.

KJ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze