Piłkarze Pogoni Szczecin nagrodzeni świątecznym urlopem

Piłka nożna
Piłkarze Pogoni Szczecin nagrodzeni świątecznym urlopem
fot. Cyfrasport

Piłkarze Pogoni Szczecin tuż po wygranym meczu z Arką Gdynia 1:0 dostali wolne na święta i Nowy Rok. Przed wznowieniem rozgrywek czeka ich obóz w Turcji i może krótki wypad do Niemiec. Adam Gyurcso, Mate Cincadze i Dariusz Formella znaleźli się na liście transferowej.

- Tym meczem zawodnicy zasłużyli sobie na dodatkowe dwa dni wolnego – mówił po wygranym spotkaniu z Arką trener portowców Kosta Runjaic.

Pierwotnie bowiem planowano, że piłkarze mają się w klubie pojawić po przerwie zimowej już 4 stycznia. Teraz zdecydowano, że dopiero w święto Trzech Króli. Na początek drużyna przejdzie badania wydolnościowe i będzie trenowała na własnych obiektach w Szczecinie.

Klub zrezygnował z praktykowanego od lat wyjazdu zimowego nad morze do Pogorzelicy. Chodzi o to, że przed rokiem nadmorskie boiska były w bardzo złym stanie i zawodnicy na treningi z piłką musieli jeździć do Szczecina.

13 stycznia Pogoń ma zaplanowany mecz sparingowy z Chojniczanką Chojnice. Cztery dni później wyjedzie na obóz do tureckiego ośrodka w Belek. Zgrupowanie w Turcji ma potrwać 12 dni i obejmować mecze sparingowe, które jeszcze nie zostały do końca ustalone.

Po powrocie drużyna ma trenować na własnych obiektach przygotowując się do wznowienia rozgrywek, które zaplanowano na 10 lutego. Tego dnia Pogoń zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

Możliwy jest jeszcze także krótki wyjazd (trzy-cztery dni) do Niemiec, gdzie portowcy mieliby zagrać sparing z jednym z tamtejszych zespołów.

Wraz z zakończeniem rozgrywek klub poinformował o wystawieniu na listę transferową trzech pomocników: Adama Gyurcso, Mate Cincadze i Dariusza Formelli. Cała trójka nie znalazła miejsca w zespole Runjaica.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze