FC Barcelona z zakazem transferowym?! Atletico złożyło skargę do FIFA

Piłka nożna
FC Barcelona z zakazem transferowym?! Atletico złożyło skargę do FIFA
fot. PAP

Atletico Madryt złożyło do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) oficjalną skargę na Barcelonę. Według hiszpańskich mediów, stołeczny klub oskarża ekipę z Katalonii, że bez jego zgody rozpoczęła negocjacje transferowe z Francuzem Antoine'em Griezmannem.

Atletico uważa, że "istniały kontakty Barcelony z otoczeniem Griezmanna" w sprawie transferu - donosi hiszpański dziennik "Marca". W czerwcu Francuz przedłużył kontrakt do 2022 roku.

Informację podał także "As", tyle że zdaniem dziennikarzy madryckiej gazety do złożenia skargi jeszcze nie doszło. Zarząd miał jednak podjąć decyzję na poniedziałkowym posiedzeniu i tylko kwestią czasu jest, kiedy zostaną wysłane dokumenty.

To nie byłaby pierwsza taka skarga na Barcelonę. W przeszłości donosy złożyły Santos i Gremio Porto Alegre. Brazylijskie kluby uznały, że "Duma Katalonii" złamała przepisy prowadząc negocjacje z Lucasem Limą i Arthurem.

Atletico uważa, że tym razem działania Barcelony są jeszcze bardziej skandaliczne, ponieważ dotyczą klubów, które są bezpośrednimi rywalami w lidze i Pucharze Hiszpanii.

Po 16 kolejkach ekstraklasy Katalończycy prowadzą w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Atletico ma o sześć mniej i zajmuje drugie miejsce.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze