Terim został trenerem Galatasaray

Piłka nożna
Terim został trenerem Galatasaray
fot. PAP

Legendarny w Turcji Fatih Terim został po raz czwarty trenerem piłkarzy Galatasaray. Zastąpi na tym stanowisku Chorwata Igora Tudora, z którym klub ze Stambułu rozstał się w tym tygodniu.

- Witamy w domu, cesarzu Fatihu Terimie - napisał klub na oficjalnym koncie na Twitterze.

64-letni Terim już trzy razy prowadził Galatasaray, był także trzykrotnie selekcjonerem reprezentacji Turcji. Po raz ostatni prowadził ją do lipca tego roku, kiedy sam zrezygnował ze stanowiska po incydencie w restauracji. W mediach pojawiły się wówczas nagrania wideo, na których szkoleniowiec walczy z właścicielem baru w miejscowości Alacati nad Morzem Egejskim. W wyniku bójki, do której - według mediów - dołączyli członkowie jego rodziny, pięć osób miało trafić do szpitala.

Z Galatasaray pracował wcześniej w latach 1996-2000, 2002-04 i 2011-13. Czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Turcji, dwa razy krajowy puchar oraz w 2000 roku Puchar UEFA.

Władze klubu postanowiły zwolnić Tudora po czwartej w sezonie porażce ligowej. Drużyna ze Stambułu spadła na trzecie miejsce w tabeli, a do lidera Stambuł BB ma tylko punkt straty.

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie