Manchester City nie do zatrzymania! "The Citizens" śrubują rekord

Manchester City rozbił kolejnego rywala. Tym razem lider Premier League był bezwzględny dla Bournemouth. "The Citizens" wygrali 4:0 i zanotowali 17. zwycięstwo z rzędu w lidze. Artur Boruc cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Kto może powstrzymać Manchester City? Takie pytanie zadawać może sobie cała piłkarska Anglia. Nie udało się takim zespołom jak United czy też Tottenham, więc mało kto spodziewał się, że dokona tego Bournemouth, które nie wygrało meczu od 18 listopada, a dodatkowo nigdy nie wygrało z "The Citizens". Co więcej ostatni i jedyny jak dotąd remis udało im się zanotować w 1999 roku w rozgrywkach League One.

Eddie Howe już w 12. minucie miał pierwszy problem. Boisko musiał bowiem opuścić Junior Stanislas. Kwadrans później wynik otworzył Sergio Aguero. City dalej atakowało, ale do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Piłkarze w błękitnych trykotach czasami wyglądali jakby myślami byli przy wigilijnym stole, gdyż zdarzały im się poważne błędy. Wydawało się jednak, że nic im nie zagraża.

Gospodarze mogli spokojnie tworzyć kolejne akcje i już kilka minut po przerwie podwyższył Raheem Sterling. Gole dołożyli jeszcze Aguero i Danilo. City zanotowało 17. zwycięstwo z rzędu. Zobaczymy ile jeszcze potrwa śrubowanie rekordu.

Czystego konta nie zachował Łukasz Fabiański, którego Swansea zremisowała z Crystal Palace 1:1. Trwa również fatalna passa West Bromwich Albion. Ekipa Grzegorza Krychowiaka poległa w starciu ze Stoke 1:2. Polak nie znalazł się w kadrze.