Syn Schumachera: Formuła 1 to mój cel!

Moto
Syn Schumachera: Formuła 1 to mój cel!
fot. PAP/EPA

Mick Schumacher, syn legendarnego Michaela, kontynuuje wspinaczkę po szczeblach motosportu. Po dwóch latach występów w Formule 4, w tym sezonie zadebiutował w Formule 3. Niemiec, który w marcu skończy dopiero 19 lat, nie ukrywa jednak, że to tylko przystanek na jego drodze. Marzy bowiem o Formule 1. - Staram się do tego jak najlepiej przygotować - przyznał.

Młody Schumacher swój debiutancki sezon w Formule 3 może zaliczyć do udanych. Jedno podium (w Monzy) i 12. miejsce w klasyfikacji generalnej jak najbardziej spełniły oczekiwania zespołu Premy. Jest praktycznie przesądzone, że w sezonie 2018 Niemiec będzie kontynuował starty w F3. Sam zainteresowany wyżej niż wyniki stawia jednak doświadczenie, jakie zyskał w F3.

 

- Podszedłem do startów w F3 z takim nastawieniem, że jest to mój pierwszy sezon w tej kategorii i muszę zdobyć jak najwięcej doświadczenia. To się udało, więc myślę, że mam powody do zadowolenia - stwierdził Schumacher.

 

Formuła 3 to słynna kuźnia talentów, która w ostatnich latach wypuściła do F1 takie nazwiska, jak Lance Stroll, Max Verstappen i Esteban Ocon. Tą samą drogą chce pójść młody Schumacher, ale nie zamierza być kalką żadnego z kierowców.

 

- F1 to mój cel. To oczywiste. Skupiam się jednak na sobie i nie patrzę na innych. Każdy ma swoją ścieżkę rozwoju i nie da się tego porównać. Robię krok po kroku i staram się jak najlepiej przygotować na to, co czeka mnie w przyszłości - spuentował 19-latek.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze