Lekkoatletyczne ME: Dwukrotna mistrzyni wraca po urodzeniu bliźniaków

Inne
Lekkoatletyczne ME: Dwukrotna mistrzyni wraca po urodzeniu bliźniaków
fot. PAP

Dwukrotna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Christina Schwanitz szykuje się do powrotu do koła. Pięć miesięcy temu Niemka urodziła bliźniaki, wróciła już do treningów i jej celem jest trzecie złoto czempionatu Starego Kontynentu. Impreza odbędzie się w Berlinie.

"Każdy dzień na razie jest dla mnie wyzwaniem, ale mam przed sobą cel. Chcę w sierpniu po raz trzeci z rzędu zdobyć złoty medal mistrzostw Europy. To dodaje mi sił, ale na razie nie jestem gotowa na powrót do rywalizacji" - przyznała mistrzyni świata z 2015 roku.

 

Schwanitz na pewno nie wystąpi w sezonie halowym, w którym punktem kulminacyjnym będą mistrzostwa świata w Birmingham (1-4 marca).

 

"Występ zimą nie jest możliwy, bo mam zbyt duże zaległości. Realna jest walka o złoto w Berlinie i na tym się koncentruję" - przyznała.

 

Na razie Niemka stara się zbytnio nie obciążać organizmu. Ćwiczenia z gumami, stabilizacyjne i koordynacyjne. Bez dodatkowych obciążeń.

"Przystosowuję organizm do przyjęcia większej dawki" - powiedziała.

 

Po raz ostatni 32-letnia lekkoatletka rywalizowała 18 lutego. W halowych mistrzostwach Niemiec wywalczyła złoto i ogłosiła, że jest w ciąży. 5 lipca urodziła bliźniaki - dziewczynkę i chłopca. Od tamtej chwili wszystko się zmieniło.

 

"Kiedyś sport był dla mnie najważniejszy i wszystko było mu podporządkowane. Teraz jest inaczej. To rodzina jest dla mnie kluczowa i pod nią układam swój plan dnia" - podkreśliła.

 

Od stycznia Schwanitz chce zapisać dzieci do żłobka. Te parę godzin, które dzięki temu zyska dla siebie, poświęci na trening i regenerację. A okres bez wyczynowego sportu zrobił jej dobrze.

 

"Odpoczęło ciało i umysł. Skończyłam nareszcie szkołę, zdałam maturę, chciałabym jeszcze podjąć jakieś studia. Wyleczyłam całkowicie kontuzję barku, nic mnie nie boli. Nie pamiętam już takich czasów. Nie brakowało mi treningów. Byłam w takim momencie mojej kariery, że zaczynało brakować mi motywacji. Teraz mam podwójną" - powiedziała.

 

Mistrzostwa Europy zaplanowane są na 7-12 sierpnia w Berlinie.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze