Manchester City kontynuuje marsz po mistrzostwo

Piłkarze Manchesteru City odnieśli skromne zwycięstwo w spotkaniu 20. kolejki Premier League przeciwko Newcastle United. "The Citizens" pokonali piłkarzy Rafy Beniteza 1:0 po bramce Raheema Sterlinga.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do przyjezdnych. Już w 7. minucie w słupek trafił Sergio Aguero. W 31. minucie zawodnicy Pepa Guardioli mieli więcej szczęścia. Po kapitalnym podaniu Kevina de Bruyne dobrą sytuację wykorzystał Raheem Sterling, który zaskoczył bramkarza gospodarzy strzałem po krótkim rogu. Do przerwy Manchester miał aż 15 strzałów przy zaledwie trzech Newcastle i to najlepiej obrazuje przewagę, jaka zarysowała się środowego wieczoru na St James' Park.

W 66. minucie spotkania z krawędzi pola karnego uderzał De Bruyne, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Roba Elliota. Lider Premier League utrzymał przewagę, którą zyskał już w pierwszej połowie, ale nie potrafił uspokoić swoich fanów i zadać decydującego ciosu rywalom. Co więcej w 89. minucie bardzo blisko bramki po strzale głową był Dwight Gayle. Futbolówka po jego strzale minęła bramkę kilkanaście centymetrów. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

City dopisało więc na swoje konto kolejne trzy punkty i na angielskich boiskach pozostaje niepokonane. Podopieczni Guardioli mają aż 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem United. Newcastle z kolei okupuje odległą, piętnastą pozycję, z zaledwie jednym "oczkiem" przewagi nad strefą spadkową.

Newcastle United - Manchester City 0:1 (0:1)

Bramka: Sterling 31.

Newcastle: Elliot - Manquillo, Dummett, Lascelles, Mbemba (78. Merino), Yedlin - Murphy, Shelvey, Diame, Aarons (71. Atsu) - Joselu (62. Gayle)

Manchester: Ederson - Danilo, Otamendi, Kompany (11. Jesus), Walker - Gundogan, Fernandinho, De Bruyne - Sterling, Aguero (77. Mangala), Silva (83. Sane)