Zaraz po powrocie piłkarzy na pierwszoligowe boiska w marcu, zaroiło się od pięknych goli. Najładniejszym trafieniem marca nasi czytelnicy uznali jednak pięknego rogala w wykonaniu Krzysztofa Drzazgi, który zapewnił Stali Mielec zwycięstwo nad Chrobrym Głogów.

Większy ciężar gatunkowy miały inne gole - już z końcówki sezonu 2016/2017. Kapitalne uderzenie z dystansu Rafała Kurzawy przypieczętowało bardzo ważne zwycięstwo Górnika Zabrze nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Piękny strzał Igora Angulo dał natomiast zabrzanom triumf nad Wisłą Puławy i upragniony awans do Ekstraklasy.

Końcówka poprzedniego sezonu i początek obecnego to bardzo podobne bramki strzelone przez Tomasza Swędrowskiego oraz Rafała Augustyniaka. Obydwaj panowie trafiali do siatki rywali strzałami zza połowy boiska. W obu przypadkach swoją cegiełkę do bramek dołożyli również bramkarze drużyn przeciwnych.

Jesienią piłkarze także nie próżnowali, czego efektem były kolejne genialne trafienia. W naszej grupie "Siedmiu Wspaniałych" znaleźli się w związku z tym Mateusz Gancarczyk ze Stali Mielec oraz Kamil Zapolnik z GKS-u Tychy. Czy bramka któregoś z nich zasłużyła na miano najładniejszego gola 2017 roku w Nice 1 Lidze?

1. Krzysztof Drzazga (Stal Mielec)
2. Tomasz Swędrowski (MKS Kluczbork)
3. Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
4. Igor Angulo (Górnik Zabrze)
5. Rafał Augustyniak (Miedź Legnica)
6. Mateusz Gancarczyk (Stal Mielec)
7. Kamil Zapolnik (GKS Tychy)