Rasizm w Legii Warszawa? Chukwu dementuje

Piłka nożna
Rasizm w Legii Warszawa? Chukwu dementuje
fot. Cyfrasport

Doniesienia nigeryjskich mediów dotyczące Daniela Chimy Chukwu zszokowały polską opinię publiczną. Według dziennikarzy piłkarz Legii Warszawa nie może liczyć na występy z powodu obecnego w Polsce rasizmu. W środę informacje te zdementował sam zawodnik.

Chukwu rozegrał w tym sezonie tylko 6 spotkań (4 w Pucharze Polski i 2 w Ekstraklasie). Jego dorobek to dwie asysty. Przyczyna tak rzadkich występów w Warszawie? Według Nigeryjczyków jest nią obecny w polskim klubie rasizm, przez który Chukwu czuje się nad Wisłą źle.

 

- Chukwu jest nieszczęśliwy i poirytowany sytuacją w Polsce. Całkiem prawdopodobne, że będzie musiał przemyśleć kilka ofert klubów z MLS - napisano oprócz informacji dotyczącej rasizmu na łamach jednego z nigeryjskich portali.

 

Na odpowiedź Legii nie trzeba było długo czekać. Klub wystosował w środowe popołudnie komunikat odnoszący się do całej sytuacji.

 

- Legia Warszawa stanowczo dementuje pojawiające się w mediach informacje o rzekomych rasistowskich zachowaniach w klubie wobec piłkarza Daniela Chimy Chukwu - można przeczytać na legia.com.

 

Na łamach oficjalnej strony klubowej zamieszczono też wypowiedź samego Chukwu. Nigeryjczyk również odcina się od medialnych doniesień.

 

- Nigdy nie spotkałem się z rasistowskimi zachowaniami wobec mnie w Legii i w Polsce. Informacje to sugerujące są nieprawdziwe i niesprawiedliwe. Nie wiem, skąd się wzięły. Mam w Warszawie wielu przyjaciół i dobrze czuję się w tym mieście oraz w drużynie - skomentował były piłkarz chińskiego Shanghai Shenxin.

KJ, Polsat Sport, legia.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze