Piłka nożna

Turecki gigant chce wypożyczyć Krychowiaka

Po udanych występach na Euro 2016 polski zawodnik zamienił Sevillę na Paris Saint-Germain. Francuzi zapłacili klubowi ze stolicy Andaluzji 27,5 mln euro. Jednak od momentu transferu zaczęły się problemy naszego najlepszego środkowego pomocnika i trwają one w zasadzie do dzisiaj. "Krycha" nie wywalczył sobie miejsca w składzie PSG i został odstawiony na dalszy tor. Ponadto nie najlepiej idzie mu na wypożyczeniu w WBA, gdzie miał się odbudować.

 

Angielskie media informują, że zawodnik, który za miesiąc skończy 28 lat nie przekonał do siebie nowego szkoleniowca WBA - Alana Pardew. Oznacza to, że jego wypożyczenie zostanie skrócone i wróci do Paryża. Tym samym 48-krotny reprezentant Biało-Czerwonych musi rozglądać się za nowym pracodawcą, bowiem w paryskim zespole nie ma żadnych szans na grę.

 

Pozyskaniem kadrowicza Adama Nawałki zainteresowane są na razie dwa kluby. W pierwszej kolejności wymienia się tureckiego potentata - Fenerbahce Stambuł, ale nie ma pewności, że turecki kierunek interesowałby Krychowiaka. Druga opcja pod wieloma względami wydaje się być dla niego o wiele ciekawsza. Chodzi bowiem o Sevillę, a więc klub, który on sam zna doskonale. To właśnie w drużynie z Estadio Ramona Sancheza Pizjuana o naszym rodaku usłyszała cała piłkarska Europa.

 

Dotychczas urodzony w Gryficach piłkarz wystąpił w 13 meczach Premier League, w których zaliczył jedną asystę. Jego zespół jest aktualnie na przedostatnim miejscu w Premier League. Z Krychowiakiem w składzie WBA sześć razy remisowało i aż siedem razy przegrywało.