Alpejski PŚ: Pinturault wygrał kombinację w Bormio

Francuz Alexis Pinturault wygrał w Bormio kombinację alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Włoch Peter Fill, a trzecie Norweg Kjetil Jansrud. Prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Austriak Marcel Hirscher w piątek nie startował.

Broniący małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji Pinturault był faworytem zawodów. Po zjeździe zajmował 19. miejsce, ze stratą 1,65 do prowadzącego Włocha Dominika Parisa. W slalomie był zdecydowanie najszybszy i po raz 21. w karierze stanął na najwyższym stopniu pucharowego podium.

Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo. W slalomie dobrze zaprezentowali się specjaliści od konkurencji szybkościowych i Francuz zaledwie o 0,42 wyprzedził Filla oraz o 0,45 Jansruda. Duże szanse na utrzymanie pierwszego miejsca miał Paris, jednak w końcówce ominął tyczkę i nie ukończył zawodów.

Zajmujący 47. miejsce po zjeździe Paweł Babicki nie przystąpił do slalomu. Kibice w Bormio zapamiętają go jednak z umiejętności jazdy na jednej narcie. W ten sposób pokonał większą część trasy czwartkowego zjazdu, po tym jak druga wypięła mu się na jednym ze skrętów.