Gracz Manchesteru City nie przegrał ligowego meczu w 2017 roku

Piłka nożna
Gracz Manchesteru City nie przegrał ligowego meczu w 2017 roku
fot. PAP/PA

Kończący się rok 2017 był szczególnie udany dla portugalskiego piłkarza Bernardo Silvy. 23-letni pomocnik rozegrał w nim 37 ligowych spotkań w barwach najpierw AS Monaco, a później Manchesteru City, i ani razu nie schodził z boiska pokonany.

Jego seria bez porażki trwa od 21 grudnia 2016 roku. Od tego czasu 35 razy cieszył się z kompletu punktów, a trzykrotnie musiał zadowolić się remisem. Jeden z nich sam uratował, gdy wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Paris Saint-Germain w doliczonym czasie drugiej połowy, ustalając wynik na 1:1.

 

Silva był klubowym kolegą Kamila Glika w Monaco do końca sezonu 2016/17, a kolejny rozpoczął już w barwach Manchesteru City, kupiony za ok. 50 mln euro. Zespół z północy Anglii świetnie spisuje się od początku rozgrywek na wszystkich frontach. W 20 kolejkach odniósł 19 zwycięstw i raz zremisował. W środę wygrał po raz 18. z rzędu - z Newcastle United 1:0 - śrubując rekord Premier League.

 

"Potrzebowałem trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do nowej ligi. Teraz dostaję więcej czasu na boisku, więc staram się pokazać swoją jakość. Wierzę, że będę co weekend pomagał zespołowi przedłużyć serię zwycięstw" - powiedział Silva.

 

Licząc wszystkie rozgrywki, Portugalczyk rozegrał 71 spotkań w klubach i drużynie narodowej, ponosząc pięć porażek.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze