Kubica nagrodzony przez Sky Sports. Powrót roku!

Moto
Kubica nagrodzony przez Sky Sports. Powrót roku!
fot. PAP/PA

Choć wciąż nie wiadomo, czy Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa, dziennikarzom Sky Sports by go nagrodzić wystarczył sam fakt, że Polak wrócił za kierownicę bolidu Formuły 1. Jego testy w barwach Renault i Williamsa zostały uznane za "Powrót Roku 2017".

"Nadal nie wiemy, czy Kubicy uda się uzyskać miejsce w F1 w sezonie 2018, ale trzeba przyznać, że i tak zaszedł już daleko. Przypomnijmy, że sześć lat temu Polak przeżył poważny wypadek samochodowy, po którym jego ramię musiało zostać częściowo amputowane. Dlatego właśnie jego powrót za kierownicę bolidu to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych tego roku" - wyjaśniają swój wybór dziennikarze Sky Sports.

Kubica walkę o fotel F1 podjął wiosną tego roku, kiedy - po dobrych występach podczas testów samochodu z 2012 roku - Renault dał mu szansę jazdy na oficjalnej sesji testowej na węgierskim torze Hungaroring, gdzie Polak po raz pierwszy miał okazję zasiąść za kierownicą bolidu z tego roku. Następnie 33-latek odbył szereg testów w barwach Williamsa i to w kontekście właśnie tej ekipy mówi się o powrocie Kubicy do zawodowego ścigania najgłośniej.

Czy Polak rzeczywiście wróci do F1, okaże się w styczniu. Wtedy bowiem brytyjski team ma ogłosić swój skład na 2018 rok.

Pozostałe wyróżnienia Sky Sports

Kierowca roku: Lewis Hamilton.
Rozczarowanie roku: Honda i Renault.
Najbardziej kontrowersyjny moment roku: zderzenie Sebastiana Vettela z Hamiltonem na torze w Baku. Niemiec uniknął surowej kary.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze