Legia dopina pierwszy transfer! Vrdoljak ma nosa?

Piłka nożna
Legia dopina pierwszy transfer! Vrdoljak ma nosa?
fot. PAP/Abaca
Marko Vesović (z prawej) w walce o piłkę z Fabio Borinim

Jak donosi "Przegląd Sportowy", Legia Warszawa jest już o krok od sfinalizowania swojego pierwszego transferu w zimowym okienku. Mowa o Marko Vesoviciu, reprezentancie Czarnogóry i prawym obrońcy chorwackiego HNK Rijeka, który miałby zadebiutować w barwach mistrza Polski już w styczniu podczas Florida Cup. Całą operację nadzoruje Ivica Vrdoljak, były kapitan stołecznego klubu.

– Jesteśmy na ostatniej prostej. Z zawodnikiem wszystko jest ustalone, musimy jeszcze dostać ostateczną zgodę od klubu. Opóźnienia wynikają ze zmian właścicielskich w Rijece, Włoch się wycofał, klub przejmuje Damir Misković, który teraz przepisuje dokumenty, ma dużo spraw na głowie. Ale myślę, że 2 lub 3 stycznia dokończymy ten temat – mówi w rozmowie z "PS" menedżer Vrdoljak, który zajmuje się tym transferem.

Według informacji dziennika, 26-latek miałby związać się z warszawskim klubem już w przyszłym tygodniu. Legii zależy też na jak najszybszym przyjeździe Czarnogórca do Waszawy - 10 stycznia zespół Romeo Jozaka wyrusza bowiem do USA na turniej Florida Cup. A żeby zawodnik mógł przedstawić się polonii, trzeba mu najpierw załatwić amerykańską wizę.

Versović jest podstawowym prawym obrońcą Rijeki. W 28 meczach obecnego sezonu 26-latek zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty. Zeszły sezon skończył natomiast z sześcioma golami i 10 asystami w 40 meczach. Serwis transfermarkt.de wycenia 15-krotnego reprezentanta Czarnogóry na 1,75 mln euro.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze