"Objęcie pierwszej reprezentacji? To byłoby szaleństwo!"

Siatkówka

W dalszym ciągu nie znamy nazwiska trenera, który przejmie stery nad reprezentacją polskich siarkarzy. W gronie kandydatów nie znalazł się oczekiwany przez wielu Sebastian Pawlik. - Przejęcie pierwszej reprezentacji po kadrze młodzieżowej to byłoby szaleństwo - powiedział trener młodzieżowych mistrzów świata.

Siatkarskie środowisko żyje tematem wyboru nowego trenera dla seniorskiej kadry. Swojej aplikacji nie złożył Sebastian Pawlik, który poprowadził młodzieżową reprezentację do zdobycia tytułu mistrza świata.

- To jeszcze nie ta pora. Każdy trener marzy o tym, by poprowadzić seniorską reprezentację. Byłoby to dla mnie bardzo trudne zadanie, ponieważ od dawna pracuję w siatkówce młodzieżowej. Nigdy nie pracowałem jako trener seniorskiej drużyny i jest to przeszkoda - skomentował Pawlik.

Po tym, jak stało się jasne, że Ferdinando De Giorgi straci posadę szkoleniowca reprezentacji wielu upatrywało w nim kandydata na to stanowisko. - Jestem pracownikiem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gdyby pojawił się pomysł któregoś z działaczy to być może potoczyłoby się to inaczej. Jeżeli ktoś do mnie zadzwoni, to na pewno chętnie porozmawiam - dodał.

Osiągnięcie wielkiego sukcesu w siatkówce młodzieżowej rozbudziło apetyt trenera na zrobienie kolejnego kroku. - Dla mnie naturalną drogą jest bycie w seniorskiej siatkówce. Muszę najpierw ją poznać. Przejęcie pierwszej reprezentacji po kadrze młodzieżowej byłoby nawet nie skokiem na głęboką wodę. To zakrawałoby o szaleństwo - podsumował trener zwycięzców młodzieżowego mundialu.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie