Po 11 latach przerwy znów weźmiemy udział w halowym turnieju piłki nożnej. Oczywiście jedziemy tam po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Trener Jerzy Brzęczek wybrał 12 piłkarzy, którzy będą reprezentować klub – powiedział rzecznik prasowy Wisły Płock Maciej Wiącek.

Kadra Wisły Płock na Amber Cup 2018: Thomas Daehne, Bartłomiej Gradecki, Patryk Stępiński, Arkadiusz Reca, Igor Łasicki, Adam Dźwigała, Paul Pirvulescu, Damian Rasak, Jakub Łukowski, Damian Piotrowski, Krystian Ogrodowski i Konrad Michalak. W zespole jest trzech debiutantów, między innymi bramkarz Daehne, który wzmocnił zespół w tym okienku transferowym.

Wszyscy pozostali piłkarze zameldują się w klubie 8 stycznia, rozpoczynając trzytygodniowy okres przygotowawczy.

- Pierwszym etapem przygotowań będzie zgrupowanie, na które zespół pojedzie na pięć dni do Cetniewa. Na koniec, 18 stycznia, drużyna zagra spotkanie z Gryfem Wejherowo. Potem po krótkiej weekendowej przerwie w zajęciach, 21 stycznia cała ekipa wybiera się na drugie zgrupowanie, tym razem na Cypr, gdzie planuje rozegrać trzy spotkania kontrolne – poinformował Wiącek.

25 stycznia Wisła zagra z rosyjską drużyną FK Ufa w Larnace, 28 stycznia z ukraińską FC Zirka Kropywnycki w Aija Napie, zaś 30 stycznia, tuż przed powrotem do kraju, ze słowackim zespołem FC Nitra w Larnace.

- Ostatnie półtora tygodnia okresu przygotowawczego spędzimy w Płocku, będziemy trenować na własnych obiektach. 3 lutego na stadionie przy ul. Łukasiewicza 34, w ostatnim zimowym sprawdzianie, podejmiemy Arkę Gdynia. Tydzień później, 9 lutego o godz. 18.00 rozpoczynamy rundę wiosenną. Naszym rywalem będzie Górnik Zabrze, z którym w 7. kolejce przegraliśmy 0:4. Zamierzamy zrewanżować się przeciwnikom za tamtą, bardzo dotkliwą porażkę – zapewnił rzecznik Wisły.

Wisła Płock zajmuje 9. miejsce w tabeli ekstraklasy. W klubie nie ukrywają, że celem zespołu w tym sezonie jest miejsce w górnej ósemce. Po bardzo dobrym grudniu, kiedy ekipa dodała do swojego konta w czterech meczach 10 pkt., wygrywając między innymi na wyjeździe z Wisłą w Krakowie i Legią w Warszawie, te plany wydają się realne.

Obok bramkarza Daehne, w poniedziałek do drużyny dołączy 21-letni Oskar Zawada, młodzieżowy reprezentant Polski, który ostatni sezon spędził w Karlsruher SC. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostało czterech piłkarzy: Mateusz Kryczka, Kamil Sylwestrzak, Mateusz Piątkowski i Mikołaj Lebedyńki.