Bednaruk: Cieszę się, że mój zespół się bił

W meczu 16. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2. Zacięte spotkanie w stołecznej hali Torwar podsumowali trenerzy obu drużyn.

Siatkarze ONICO po emocjonującej walce pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2 (25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12), notując siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) meczu zgarnął środkowy stołecznej drużyny Andrzej Wrona.

Stephane Antiga: Było naprawdę trudno. Myślę, że Łuczniczka spisywała się bardzo dobrze, prawdopodobnie był to ich najlepszy mecz w sezonie. Byli niesamowicie skuteczni w ataku, w którym zrobili zaledwie trzy błędy. My mieliśmy 75% skuteczności w ataku, zaliczyliśmy dziewięć asów i blokowaliśmy aż dziesięć razy, więc także spisaliśmy się bardzo dobrze. Za nami tydzień bardzo ciężkich treningów, dlatego cieszy mnie to zwycięstwo.

Jutro mamy dzień odpoczynku, w poniedziałek wracamy do pracy. Jesteśmy gotowi na starcie z Jastrzębskim Węglem i nie możemy się go doczekać.

Jakub Bednaruk: Z perspektywy tego meczu straciliśmy punkt. Wcale nie cieszę się tym jednym zdobytym, ponieważ piąty set posypał nam się w dwie minuty i przegraliśmy go mimo prowadzenia 8:6 przy zmianie. Żałuję, że nie dało się tego doprowadzić.

Cieszę się, że mój zespół się dzisiaj bił. Widać było u nich masę mobilizacji i testosteronu, a tego brakowało mi w tym zespole. Do tej pory trudno mi było im wytłumaczyć, że tylko w ten sposób można coś wygrać na boisku. Jeżeli dalej będziemy grali tak jak dzisiaj, to będziemy te punkty zdobywać.

Wyniki 16. kolejki PlusLigi:

2018-01-05: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 25:27, 21:25, 24:26)

2018-01-06: Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 29:27, 20:25, 25:21)
2018-01-06: ONICO Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12).
2018-01-06: BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)
2018-01-06: GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)
2018-01-06: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 26:24)
2018-01-06: MKS Będzin – Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 11:25, 19:25)
2018-01-07: Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn (20.00; transmisja – Polsat Sport).