Real Madryt znowu zgubił punkty. Strata do Barcelony coraz większa

Real Madryt tylko zremisował na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2 w 18. kolejce Primera Division. Oba gole dla "Królewskich" strzelił Gareth Bale. Punkt gospodarzom zapewnił Maximiliano Gomez. Real zajmuje w tabeli 4. miejsce i do prowadzącej FC Barcelony traci aż 14 punktów.

"Królewscy" wyszli na to spotkanie mocno osłabieni. W kadrze zabrakło Sergio Ramosa i Daniego Carvajala. Pierwszego z gry wyeliminowała  kontuzja mięśnia, z kolei Carvajal pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Utytułowany rywal nie przestraszył Celty, która odważnie atakowała od pierwszych minut. Worek z bramkami rozwiązał się w 33. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Daniel Wass. Real odpowiedział już trzy minuty póżniej, do wyrównania doprowadził Bale i szybko podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie Celta wzięła się za odrabianie strat. Gola na wagę punktu zdobył Gomez, którego świetnym podaniem obsłużył Wass.

Celta Vigo - Real Madryt 2:2 (1:2)
Bramki: Wass 33, Gomez 82 - Bale 36, Bale 38