Po nieudanym sezonie i czwartym miejscu w PlusLidze Asseco Resovii Rzeszów Fabian Drzyzga postanowił zmienić otoczenie. Nikt nie spodziewał się jednak takiego kierunku. Liga grecka nie należy przecież do najsilniejszych.

– W każdej lidze, która będzie mnie chciała, chętnie tam wyjadę i zagram. Nie obawiam się jakiejkolwiek ligi. Na pewno nie zostanę w Polsce. Gdzie trafię? Sam bym chciał już wiedzieć – mówił Drzyzga w wywiadzie udzielonym Łukaszowi Kadziewiczowi po zakończeniu rozgrywek.

Polak mimo gruntownej zmiany nie obniżył lotów. Z powodzeniem prowadzi grę swojej drużyny, co zostało docenione. Rozgrywający reprezentacji Polski został ogłoszony najlepszym zwodnikiem dziewiątej kolejki.

Olympiakos Pireus to 27-krotny mistrz Grecji i 15-krotny triumfator krajowego pucharu. Ma również w swej kolekcji srebrne (1992, 2002) oraz brązowe (1993, 1995) medale Pucharu  i Ligi Mistrzów (1992, 2002). W minionym sezonie klub zajął drugie miejsce w mistrzostwach Grecji, rywalizację o złoto przegrywając z PAOK Saloniki, sięgnął za to po Puchar Grecji.