Piast wznowił treningi w nowym roku

Piłka nożna
Piast wznowił treningi w nowym roku
fot. PAP

Piłkarze przedostatniego w tabeli ekstraklasy Piasta Gliwice spotkali się w poniedziałek na pierwszym treningu po świątecznej przerwie. W planach mają zgrupowania w Rybniku i hiszpańskim Alicante.

Do ośrodka w Rybniku zespół trenera Waldemara Fornalika wyjedzie w czwartek, po badaniach wydolnościowych na katowickiej AWF. W trakcie zgrupowania gliwiczanie rozegrają sparing z drugoligowym GKS Jastrzębie. Przed wylotem do Hiszpanii Piast sprawdzi się jeszcze z MFK Karvina. W Alicante zaplanowano cztery gry kontrolne, m.in. z węgierskim Videotonem i CSKA Moskwa.

Z końcem grudnia wygasła umowa słowackiego bramkarza Dobrivoja Rusova. W jego miejsce klub ściągnął 20-letniego Karola Dybowskiego z drugoligowej Siarki Tarnobrzeg.

Na zajęciach w gliwickiej hali sportowej pojawiło się 24 piłkarzy, wśród nich był Tom Hateley.

28–letni angielski pomocnik, ostatnio grający w szkockim Dundee FC, przeszedł na razie testy medyczne. Jak ponformowął szkoleniowiec gliwiczan Waldemar Fornalik, decyzja o ewentualnym podpisaniu z nim umowy zapadnie po pierwszym obozie.

Dłuższe urlopy dostali od trenera Stojan Vranjes, Josip Barisic, Aleksandar Sedlar, Dario Rugasevica i Hebert, którzy mają dołączyć do kolegów w środę.

Gliwiczanie w swoim pierwszym tegorocznym meczu ligowym podejmą Jagiellonię Białystok 12 lutego.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie