Grupa kolarska Wibatech z Paterskim i Rutkiewiczem

Inne
Grupa kolarska Wibatech z Paterskim i Rutkiewiczem
fot. PAP

Grupa Wibatech Merx 7R będzie silną konkurencją dla ekipy CCC Sprandi Polkowice w tegorocznym sezonie szosowym. Czarno-niebieskie koszulki założą kolarze, którzy mają na koncie starty w wielkich tourach – m.in. Maciej Paterski i Marek Rutkiewicz.

W poprzednim sezonie Paterski odniósł najwięcej zwycięstw (sześć) ze wszystkich zawodników drużyny CCC, ale niespodziewanie „Pomarańczowi” nie przedłużyli z nim kontraktu.

 

„Nowy Rok – nowe wyzwania, nowa ekipa… Od 1 stycznia będę się ścigać w barwach Wibatech Merx 7R. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas czterech lat spędzonych w CCC. Trzymajcie za mnie kciuki w przyszłym sezonie” – napisał na Facebooku 31-letni „Patera”, triumfator wyścigów Dookoła Norwegii (2014), Dookoła Chorwacji (2015) oraz etapu w zaliczanym do cyklu World Tour wyścigu Dookoła Katalonii (2015).

 

Drugą młodość w ekipie z dolnośląskiego Brzegu przeżywa 36-letni Rutkiewicz, w przeszłości najlepszy Polak w kilku edycjach Tour de Pologne. W poprzednim sezonie wygrał wyścigi Bałtyk-Karkonosze Tour, CCC Tour - Grody Piastowskie oraz Szlakiem Wielkich Jezior, a w wyścigu o mistrzostwo Polski w Gdyni zajął drugie miejsce, ustępując Adrianowi Kurkowi.

 

Rutkiewicz również przez kilka lat ścigał się w drużynie z Polkowic, podobnie jak Jarosław Marycz, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Grzegorz Stępniak i Jacek Morajko. Byli kolarze CCC stanowią obecnie większą część składu Wibatech Merx 7R.

 

We wtorek do drużyny z Brzegu przeszedł Kacper Kistowski i – jak zaznaczono na Facebooku ekipy – był on ostatnim nabytkiem przed sezonem 2018.

 

Skład ekipy Wibatech Merx 7R:

Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Sylwester Janiszewski, Grzegorz Stępniak, Adrian Honkisz, Wojciech Sykała, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Bartłomiej Warchoł, Marceli Bogusławski, Norbert Banaszek, Kacper Kistowski, Jakob Roithmeier (Niemcy).

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie