Grupa kolarska Wibatech z Paterskim i Rutkiewiczem

Inne
Grupa kolarska Wibatech z Paterskim i Rutkiewiczem
fot. PAP

Grupa Wibatech Merx 7R będzie silną konkurencją dla ekipy CCC Sprandi Polkowice w tegorocznym sezonie szosowym. Czarno-niebieskie koszulki założą kolarze, którzy mają na koncie starty w wielkich tourach – m.in. Maciej Paterski i Marek Rutkiewicz.

W poprzednim sezonie Paterski odniósł najwięcej zwycięstw (sześć) ze wszystkich zawodników drużyny CCC, ale niespodziewanie „Pomarańczowi” nie przedłużyli z nim kontraktu.

 

„Nowy Rok – nowe wyzwania, nowa ekipa… Od 1 stycznia będę się ścigać w barwach Wibatech Merx 7R. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas czterech lat spędzonych w CCC. Trzymajcie za mnie kciuki w przyszłym sezonie” – napisał na Facebooku 31-letni „Patera”, triumfator wyścigów Dookoła Norwegii (2014), Dookoła Chorwacji (2015) oraz etapu w zaliczanym do cyklu World Tour wyścigu Dookoła Katalonii (2015).

 

Drugą młodość w ekipie z dolnośląskiego Brzegu przeżywa 36-letni Rutkiewicz, w przeszłości najlepszy Polak w kilku edycjach Tour de Pologne. W poprzednim sezonie wygrał wyścigi Bałtyk-Karkonosze Tour, CCC Tour - Grody Piastowskie oraz Szlakiem Wielkich Jezior, a w wyścigu o mistrzostwo Polski w Gdyni zajął drugie miejsce, ustępując Adrianowi Kurkowi.

 

Rutkiewicz również przez kilka lat ścigał się w drużynie z Polkowic, podobnie jak Jarosław Marycz, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Grzegorz Stępniak i Jacek Morajko. Byli kolarze CCC stanowią obecnie większą część składu Wibatech Merx 7R.

 

We wtorek do drużyny z Brzegu przeszedł Kacper Kistowski i – jak zaznaczono na Facebooku ekipy – był on ostatnim nabytkiem przed sezonem 2018.

 

Skład ekipy Wibatech Merx 7R:

Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Sylwester Janiszewski, Grzegorz Stępniak, Adrian Honkisz, Wojciech Sykała, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Bartłomiej Warchoł, Marceli Bogusławski, Norbert Banaszek, Kacper Kistowski, Jakob Roithmeier (Niemcy).

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze