W trwającym sezonie francuski napastnik pełni rolę rezerwowego Arsenalu, przegrywając rywalizację z Alexandre'em Lacazette'em. Z piętnastu spotkań Premier League, w których wystąpił, tylko raz znalazł się w wyjściowym składzie! To z pewnością nie wystarcza zawodnikowi, który pełni ważną rolę w reprezentacji swojego kraju i liczy na odciśnięcie piętna na zbliżających się mistrzostwach świata w Rosji.

 

Stąd też nie dziwi fakt, że głośno mówi się o jego odejściu z Emirates Stadium. Agent piłkarza przyznał, że będą bardzo spokojnie rozważać oferty, jednocześnie zaznaczając, że pogoń za pieniądzem - czyli na przykład transfer do Chin - nie wchodzi w grę.

 

- Turcja go nie interesuje, podobnie jak Chiny. Odejście po większe pieniądze nie jest dla niego najważniejsze. Samo odejście z Arsenalu nie jest rozwiązaniem. Musi być rozsądne. W drugiej części sezonu jego czas jeszcze przyjdzie, nawet jeśli będą to tylko rozgrywki Ligi Europy. On się nigdy nie poddaje - powiedział Michael Manuello, agent piłkarza.