ELIGA tworzy znak jakości dla turniejów i sprzętu gamingowego

E-sport
ELIGA tworzy znak jakości dla turniejów i sprzętu gamingowego
fot. ELIGA

Organizacja zrzeszająca największe w Polsce drużyny esportowe będzie oceniała krajowe turnieje LAN-owe i sprzęt dla graczy. ELIGA zacznie wystawiać Znak Jakości.

Team Kinguin, PRIDE, AGO Gaming i Izako Boars, a więc zespoły tworzące ELIGA wprowadziły Znak Jakości dla esportowych rozgrywek, a także sprzętu dedykowanego graczom. - Inicjatywa ma na celu poprawę jakości organizowanych rozgrywek i wyróżnienie sprzętu, który nie tylko z nazwy dedykowany jest dla gamingu - czytamy na stronie organizacji.

 

Inicjatywa zrodziła się w głowach graczy reprezentujących projekt. Wieloletnie doświadczenie na scenie i udział w dziesiątkach zmagań zwróciły ich uwagę na nierówny poziom esportowych imprez. Konsorcjum Teamu Kinguin, PRIDE, Izako Boars oraz AGO Gaming Znakiem Jakości nagradzać będzie więc wydarzenia, „które mogą stanowić wzór pod kątem jakości zarówno samych zawodów jak i zasad narzucanych przez organizatorów, kompetencji administratorów i sędziów danej platformy”. Cel jest jeden: regulacja rynku poprzez wyróżnianie najlepszych i zapewnienie odpowiedniego wsparcia graczom. Od samego początku ideą ELIGI była przecież opieka nad profesjonalnymi zawodnikami i klubami.

 

O Znak Jakości ubiegać mogą się wszyscy organizatorzy rozgrywek LAN-owych w Polsce. Przyznanie wyróżnienia uprawnia laureata do wykorzystywania Znaku Jakości w materiałach i kampaniach reklamowych, a także umożliwia otrzymanie bezpośredniej pomocy od ELIGI. Przede wszystkim jednak ma być to sygnał dla samych uczestników rozgrywek mówiący o tym, że biorą oni udział w wydarzeniu najwyższej klasy.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie