Reprezentant Polski przeszedł do Borussii Moenchengladbach

Piłka nożna
Reprezentant Polski przeszedł do Borussii Moenchengladbach
fot. PAP

Występujący do tej pory w młodszych rocznikach Bayeru Leverkusen Riccardo Grym, będzie zawodnikiem Borussii Moenchengladbach. Grym jest reprezentantem Polski do lat 19.

Obecnie Grym występuje w kadrze do lat 19 prowadzonej przez Dariusza Dźwigałę, z którą w październiku awansował do kolejnej fazy eliminacji ME 2018. Wcześniej 18-latek był jednak regularnie powoływany do reprezentacji U-15, U-16, U-17 i U-18, przechodząc przez kolejne szczeble w koszulce z orzełkiem na piersi.

Mający polskie korzenie Grym urodził się jednak w Leverkusen i z tym miastem związane są jego pierwsze piłkarskie kroki. Jest wychowankiem Bayer 04 Leverkusen Jugend i przez całą dotychczasową karierę reprezentował barwy "Aptekarzy". W trwającym sezonie 2017/2018 reprezentant Polski zagrał 7 razy w zespole Bayeru do lat 19, strzelając jednego gola.

Jego przejście do klubu z Moenchengladbach jest pierwszą zmianą barw przez Gryma. „Miło nam jako pierwszym poinformować, że nasz zawodnik, reprezentant Polski do lat 19 Riccardo Grym podpisał kontrakt z Borussią Mönchengladbach. Jest to pierwsza zmiana barw dla Riccardo, który do tej pory występował w Bayer 04 Leverkusen” - czytamy w komunikacie BS Sport Agency na Facebooku.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie