Rakhmanov mierzy 195 cm. wzrostu i ma za sobą grę w takich klubach jak Levadia Tallin i FK Mińsk, a także występy w młodzieżowej reprezentacji Białorusi U-19, U-20 i U-21. - Szukaliśmy zawodnika na środek defensywy. Kłopoty ze zdrowiem ma Lukas Duriska i chcieliśmy wzmocnić rywalizację właśnie w tej formacji. Rakhmanov przyjechał do nas by wziąć udział w treningach, a z jego postawy nie krył zadowolenia trener Marek Papszun - mówi prezes Rakowa Janusz Żyła na łamach oficjalnej strony klubu.
 
Rakhmanov ostatnio występował w zespole Czarnomorca Odessa, gdzie w ekstraklasie ukraińskiej zagrał w siedmiu spotkaniach. W przeszłości nasz nowy zawodnik był również graczem między innymi Levadii Tallin czy FK Mińsk. Artem ma za sobą także epizody w młodzieżowych reprezentacjach Białorusi. W zespołach U-19, U-20 i U-21 rozegrał łącznie 36 meczów, w których zdobył 4 bramki.
 
Kontrakt z Białorusinem obowiązuje do końca tego sezonu z opcją przedłużenia o trzy kolejne. Wcześniej do Rakowa dołączyli Mateusz Zachara oraz Adam Radwański.